Daktynella to niskokaloryczny krem do smarowania stworzony na bazie dwóch naturalnych składników - świeżych ekologicznych daktyli odmiany Medjool i ekstraktu z kokosa. Wersja Classic zawiera dodatek kakao o obniżonej zawartości tłuszczu oraz nierafinowany olej kokosowy tłoczony na zimno. To produkt z prawdziwie czystą etykietą - bez dodatku cukru, bez glutenu, bez składników odzwierzęcych. Całą słodycz zapewniają naturalne cukry zawarte w daktylach.
Ekstrakt z kokosa (57%), świeże daktyle Medjool (37%), kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, nierafinowany olej kokosowy z miąższu kokosa tłoczony na zimno. Wszystkie składniki z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego.
Informacja alergenna: w zakładzie produkcyjnym przerabia się sezam, orzeszki ziemne i inne orzechy.
Daktynella Classic wyróżnia się na rynku kremów do smarowania niską kalorycznością - tylko 267 kcal w 100 g, co jest wartością znacznie niższą niż w przypadku tradycyjnych kremów czekoladowych. Brak dodatku cukru oznacza, że jedynym źródłem słodyczy są daktyle Medjool, uważane za jedną z najszlachetniejszych odmian daktyli na świecie. Wysoka zawartość błonnika (5,6 g/100 g) wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.
Przechowywać w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu. Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 14 dni. Na powierzchni może wytrącić się olej kokosowy - aby go upłynnić, zamknięty słoik należy potrzymać w ciepłej wodzie i wymieszać zawartość.
To krem dla osób, które szukają zdrowej alternatywy dla tradycyjnych słodkich past do smarowania. Krótki skład z zaledwie czterech składników, brak cukru, glutenu i alergenów mlecznych oraz certyfikat BIO sprawiają, że Daktynella Classic jest wyborem świadomych konsumentów. Polska marka Organichouse z Kalisza stawia na najwyższą jakość surowców.
Daktynella nie zawiera dodanego cukru. Naturalnie występujące cukry (18 g/100 g) pochodzą wyłącznie z daktyli Medjool, które są naturalnie słodkie.
To naturalny proces wytrącania się oleju kokosowego. Wystarczy zamknięty słoik potrzymać chwilę w ciepłej wodzie, a następnie dokładnie wymieszać zawartość. Na jakość produktu nie ma to wpływu.
Produkt nie zawiera glutenu, mleka ani jaj. Jednak w zakładzie produkcyjnym przerabia się sezam, orzeszki ziemne i inne orzechy, dlatego osoby z alergiami na te składniki powinny zachować ostrożność.
Po otwarciu słoik należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 14 dni. Przed otwarciem produkt zachowuje świeżość zgodnie z datą na opakowaniu.
check_circle
check_circle
Komentarze (0)
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane