Omega-3 Vegan DHA od Osavi to wegański suplement diety dostarczający kwas dokozaheksaenowy (DHA) z rodziny omega-3, pozyskiwany z oleju z mikroalg morskich Schizochytrium sp. Kapsułka miękka wykonana jest z tapioki - roślinnej alternatywy dla żelatyny. To w pełni wegańskie źródło omega-3, niewymagające spożywania ryb ani produktów pochodzenia zwierzęcego. Produkowany w Polsce przez Olivit Sp. z o.o.
Olej z mikroalg Schizochytrium sp., otoczka (skrobia modyfikowana, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
Kwas DHA należący do rodziny omega-3 jest potrzebny do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu i prawidłowego widzenia. Korzystne działanie uzyskuje się przy dziennym spożyciu 250 mg DHA. Olej z mikroalg stanowi roślinne źródło tego cennego kwasu tłuszczowego, co czyni go doskonałą alternatywą dla oleju rybiego. Kapsułka z tapioki jest łagodna dla układu pokarmowego i nie pozostawia rybiego posmaku.
Zalecana porcja dzienna to 1 kapsułka. Najlepiej przyjmować do posiłku. Suplement diety jest uzupełnieniem diety i nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanego sposobu odżywiania.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem małych dzieci. Chronić przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego i wysokiej temperatury.
To jedno z niewielu w pełni wegańskich źródeł DHA na rynku. Wysoko skoncentrowany olej z alg morskich dostarcza 250 mg DHA w jednej kapsułce, pokrywając dzienne zapotrzebowanie. Brak żelatyny, ryb i produktów odzwierzęcych w składzie czyni ten suplement idealnym wyborem dla osób na diecie roślinnej, które chcą wspierać funkcje mózgu i wzroku.
Olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawiera DHA w formie dobrze przyswajalnej przez organizm. Algi morskie są pierwotnym źródłem DHA w łańcuchu pokarmowym - ryby gromadzą omega-3 właśnie dzięki spożywaniu alg.
Tak, otoczka kapsułki wykonana jest ze skrobi modyfikowanej (tapioki), nie zawiera żelatyny ani żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.
Produkt koncentruje się na dostarczaniu DHA. Nie zawiera deklarowanej ilości EPA. Osoby potrzebujące obu kwasów (EPA i DHA) powinny rozważyć dodatkową suplementację.
Opakowanie zawiera 60 kapsułek. Przy zalecanej dawce 1 kapsułki dziennie wystarcza na 2 miesiące stosowania.
Nie, kapsułki nie mają rybiego posmaku ani zapachu, ponieważ DHA pochodzi z alg morskich, a nie z oleju rybiego.
check_circle
check_circle
Komentarze (0)
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane